img_0447

Tym razem stawiamy na innowacyjne działania … od jakiegoś czasu powstał pomysł aby doposażyć ratowników pogotowia ratunkowego w urządzenie do monitorowania stężenia tlenku węgla (czadu) w pomieszczeniach i u osób podtrutych tym toksycznym gazem. Zebraliśmy środki, podjęliśmy uchwałę i zakupiony został profesjonalny sprzęt u naszego członka wspierającego firmy „Boxmet Medical” Sp. z o.o.

img_0448

Dzisiaj wygląda to tak, że lekarz lub ratownik po przybyciu na miejsce zdarzenia za pomocą tego urządzenia może postawić diagnozę na miejscu czy dana osoba jest zatruta „czadem”. Skraca to czas diagnozy z badania krwi i daje czytelną informację, że pozostałe osoby w mieszkaniu lub domu są również narażone na zagrożenie, nie czując jeszcze objawów. Ponadto ratownicy zespołu ratownictwa medycznego od wejścia do pomieszczenia/budynku mają informację z urządzenia o poziomie „czadu”, który jest zagrożeniem również dla nich. W takich przypadkach można natychmiast powiadomić straż pożarną i pomiarem można objąć cały budynek.

img_0447

Takie dwa urządzenia przekazaliśmy aby obsługiwały aglomerację Dzierżoniowa i Bielawy bo tam stacjonują karetki pogotowia ratunkowego należące do Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. w Dzierżoniowie. I wszystko to oczywiście dzięki naszym członkom wspierającym – DZIĘKUJEMY !!!