• III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych
  • III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych
  • III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych
  • III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Podczas imprezy plenerowej „NGO-to jest to” 17 maja blisko 50 organizacji pozarządowych z powiatu dzierżoniowskiego zaprezentowało swoją działalność. Święto lokalnych organizacji publicznych już po raz  trzeci zorganizowało Starostwo Powiatowe na terenie OSIR-u.

Ta impreza ma przyszłość, bo służy lokalnej społeczności – mówi wicestarosta Marek Piorun. – Stowarzyszenia, związki i kluby mają okazję do promocji wśród mieszkańców i integracji, a mieszkańcy mogą w jednym miejscu zapoznać się z działalnością organizacji pozarządowych, co ułatwia skorzystanie z bogatej oferty i sprzyja aktywizacji.

Przedstawiciele III sektora prezentowali się na scenie i na stoiskach wystawienniczych. Były występy artystyczne, różnorodne pokazy – sportowe, pierwszej pomocy przedmedycznej, sprzętu strażackiego, modeli aut zdalnie sterowanych i szybowców, a także park rozrywki dla dzieci. Można było oddać krew, zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru, a także kupić wyroby artystyczne.

Podczas imprezy wicestarosta Marek Piorun złożył gratulacje i wręczył statuetki organizacjom, które w tym roku obchodzą jubileusz swojej działalności.

Odbył się także konkurs na najciekawsze stoisko organizacji pozarządowej. Jego laureatem zostało Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej „FART”, które zdobyło 147 głosów i w nagrodę otrzymało aparat fotograficzny. Na wyróżnienie ze 119 głosami zasłużyło Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Dzierżoniowie, które otrzymało tablet.

Wśród osób oddających głosy rozlosowano wiele nagród – można je odebrać w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie – w Biurze Spraw Obywatelskich, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Rynek 27, III piętro, pokój 315.

– Ta impreza to świetny przykład, że na wzajemnej współpracy wszyscy korzystają – mówi dr Łukasz Haromszeki z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych odbył się w połączeniu z dwiema imprezami organizowanymi przez Miasto Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie – Terenowym Rajdem Amatorów Kolarstwa i Turystyki TRAKT 2015 oraz Otwartymi Mistrzostwami Dzierżoniowa w Grillowaniu z Mrówką.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz.

Źródło: strona internetowa http://www.pow.dzierzoniow.pl/

Film: TV SUDECKA

NGO TO JEST TO – JUŻ PORAZ III